BD Rowa slaví 10 000 robotů

Významný úspěch společnosti BD ROWA – 10.000 ks vyrobených a dodaných výdejních automatů!

Počet vyrobených a dodaných přístrojů jasně ukazuje, že je to cesta správným směrem! Ptáte-li se co, potom tedy vězte, že je řeč o automatizaci výdeje léčiv v lékárnách. V České republice a na Slovensku zatím můžeme automatizované lékárny spočítat na prstech jedné ruky, ale svět je v této oblasti mnohem progresívnější. Přesto, že automatizace výdeje léků v lékárnách je „disciplínou“ vcelku novou, její počátky sahají někde k roku 1996, dnes můžeme odhadovat, že automatizovaných lékáren je několik desítek tisíc.

Lídrem na trhu je v této specializaci německá společnost ROWA, vlastněná zdravotnickým koncernem BD. Samozřejmě výrobců a systémů je mnoho, ale ROWA začala jako jeden z prvních, a díky kvalitě, kterou na trh přináší, může v těchto dnech s hrdostí oznámit: „Vyrobili jsme desetitisící výdejní automat.“

Dovolujeme si Vám předložit toto oznámení:

Kelberg, 11. května 2020 - Společnost BD Rowa ™ dosáhla významný mezník ve své téměř 25 leté historii. Výrobní oddělení v Kelbergu v současnosti pracuje na desetitisícím automatizovaném výdejním systému, který bude instalován v nejbližších týdnech. Zároveň s tím společnost BD Rowa ™ spouští kampaň, která nabídne náhled do zákulisí v Rowě a ukáže základní hodnoty tohoto systému: kvalitu, spolehlivost a trvanlivost.

10.000 robotů společnosti BD ROWA

Pokračující růst

Zaměstnanci BD Rowa v Kelbergu v současnosti tvrdě pracují na mimořádném speciálním systému číslo 10 000! Jen v minulém roce společnost prodala a nainstalovala více než 1 000 systémů. Tento rok je také vysoká poptávka, jak vysvětlil generální ředitel společnosti BD Rowa, Antonios Vonofakos:

"Automatizované systémy jsou nyní žádané více než kdykoliv předtím. Optimalizují procesy a uvolňují čas a prostor v lékárnách pro důležité věci. Výsledkem je, že nadále zaznamenáváme silný růst a brzy jsme připraveni nainstalovat náš desetitisící systém."

Všechny systémy se stále vyrábějí v německém Kelbergu – původním a jediném výrobním místě, jaké kdy společnost založila. Výroba probíhá převážně ručně, využívaje dovednosti a schopnosti zaměstnanců. V tom všem je jeden cíl: poskytování kvality, aby zákazníci vždy dostali spolehlivé a trvanlivé řešení. Proto aby se motto určitě naplnilo, společnost investuje do výzkumu a vývoje od samého začátku a vybudovala také efektivní dodavatelskou síť v regionu.
"Známe naše dodavatele osobně a můžeme se k nim rychle dostat, abychom společně našli řešení problémů. Výhodou je také to, že jsme stále schopni plnit dodávky i v situacích, jako je současná pandemie, "vysvětlil Antonios Vonofakos.

Systémy BD Rowa, které jsou aktuálně nainstalované ve více než 40 zemích po celém světě, od Japonska až po Argentinu, se však vyznačují nejen vysokou kvalitou. Důležitou roli hrají i trvanlivost a spolehlivost. Nejlépe se to ukazuje na příkladu Christiana Flössnera, manažera Saxonia Apotheke a majitele prvního prodaného automatu Rowa (nainstalován v roce 1996):
"Jako první zákazník jsem toho prožil s Rowou již hodně. Společně jsme se dostali dokonce přes velkou povodeň a systém stále běží. Nejenže můžete důvěřovat této technologii, ale zákaznický servis je také vždy dokonalý. Trh se mění a jsem rád, že mám Rowu po boku jako partnera, který mě považuje za rovnocenného a neustále přináší nová řešení pro nové výzvy. Například nedávno jsem nainstaloval dva displeje BD Rowa VMotion, abych mohl přilákat nové zákazníky do lékárny a lépe reagovat na jejich potřeby."

BD Rowa také prezentuje základní hodnoty kvality, spolehlivosti a trvanlivosti v nové kampani, která začíná u příležitosti dokončení desetitisícího systému. Vedle klasických reklam bude existovat komunikační koncept zaměřený na uživatele, který bude sledovat všechny jednotlivé zákazníky a jejich příběhy. Při příležitosti začátku kampaně umožňuje BD Rowa všem zúčastněným stranám nahlédnout do zákulisí výroby systému automatizovaného výdeje léčiv ve formě videa.

Přínosy a benefity automatizace rozebíráme a budeme rozebírat s lékárníky, kteří již do rozvoje své lékárny investovali, i s jejich názory a postřehy v této oblasti. Jednoduchý přehled, který je výsledkem průzkumu a srovnáním automatizovaných a neautomatizovaných lékáren si můžete prohlédnout: