OBÉZNY MODEL 260 kg, 180 cm

OBÉZNÍ MODEL
Hmotnosť [kg]:260
Veľkosť [cm]:180
Množstevná jednotka:ks
Objednávkový kód:
4117.RLN260EN
  • Detailný popis

Obezita je narastajúci problém pre hasičov a záchranárske týmy na celom svete. Obézna figurína nemusí byť len veľmi ťažká, ale tiež musí mať verné rozloženie hmoty a reálne tak napodobniť problémy pri mané­vrovaní s týmito pacientmi.

Tekutosť pohybu u tejto ťažkej figuríny bola dosiahnutá použitím štandardného 100 kg jadra univerzálnej figuríny, oblečeného do viacvrstvej bundy, v ktorej se striedajú kapsy so všitým polkilovým závažím a s kapsami, v ktorých sa pena prelieva zo strany na stranu. Výsledkom je objemné telo - masa, ktorá sa pohybuje ako u obézneho človeka.

Obézne figuríny sú veľmi náročné na manévrovanie, sú teda vhodné pre záchranné týmy o 4-6 ľuďoch. Dodávané sú vrátane pevnej prenosnej plachty pre ľahkú manipuláciu. Ako u ostatných figurín, je konštrukcia veľmi robustná a teda vhodná k simulácii najnáročnejších záchranárskych scenárov.

Vďaka nácviku s týmito figurínami získate prehľad o problémoch s obéznymi pacientmi a dokážete vyvi­núť stratégiu pre ich vyprostenie a manipuláciu.