MP1850 - Chodidlo - parasagitálny priečny rez

Získate:
173 Bodov
  • Detailný popis

Tento 3D tlačený model zobrazuje parasagitálny priečny rez stredovou oblasťou pravej distálnej časti holene a pravého chodidla. Zobrazuje skeletálne štruktúry stredového pozdĺžneho oblúka chodidla a okolité štruktúry mäkkého tkaniva. V proximálnej časti je viditeľná Achillova šľacha na povrchu hlbokých zadných oblastných svalov a možno vidieť jej vsadenie do zadnej časti pätovej kosti. Na plantárnom povrchu stredového oblúku sa klenie plantárna aponeuróza od kosti pätovej smerom k prstom (kde sa nachádza rozčlenená os sesamoideum laterale pri hlave halluxu). Je uchovaná časť postrannej hlavy krátkeho ohýbača palca a svalových vlákien v začiatku krátkeho ohýbača prstov a štvorhranného svalu chodidlového (s rozčleneným postranným plantárnym neurovaskulárnym zväzkom). Hlboko v týchto muskulárnych častiach sa nachádza šľacha dlhého naťahovača prstov (prechádzajúca šikmo) v blízkosti pätovej kosti a krku kosti členkovej, a koncové vsadenie holennej zadnej šľachy je viditeľné v navikulárnom kĺbe a stredovej klinovej kosti.