Viac o výrobku

Produkt je na objednávku. Napíšte nám na info@helago-sk.sk alebo vyplnte formulár.

Tento 3D tištěný model představuje vnitřní části našeho většího 3D výtisku zadní části břišní stěny (MP1300), který zobrazuje vnitřní zadní břišní stěnu, pánevní dutinu a proximální část stehna (včetně hýžďových oblastí a trigonum femorale).

Spodní zadní břišní stěna a velká pánev: Model je přeříznutý přibližně na úrovni L2/L3 meziobratlové ploténky. Společné kyčelní žíly se spojují, aby vytvořili spodní dutou žílu. Společné kyčelní tepny se nacházejí v blízkosti sjednocení na horní straně výtisku. Kyčelní a bederní sval lze snadno rozpoznat, druhý jmenovaný má viditelnou malou bederní šlachu. Tyto svaly lze vidět, jak se spojují při procházení pod tříslovým vazem. Nervy kyčelní jamky (shora dolů: ilioinguinální nerv, postranní kutánní nerv stehna, stehenní nerv) a jejich dráha jsou jasně viditelné, stejně jako genitofemorální nervy na povrchu bederního svalu. Močovody také sestupují na povrchovou plochu beder a procházejí z jejich boční do mediální pozice. Vstupují do pánve v oblasti rozdvojení společných kyčelních tepen na vnější a vnitřní tepnu. Vnější kyčelní tepny a žíly procházející podél pánevního okraje jsou jasně viditelné, stejně jako chámovod procházející přes pánevní okraj z hlubokého tříselného kanálu, odkud vstupuje do pánve.

Malá pánev: Na této pánvi je jasně zřetelný rozšířený konečník, který je v řezu pro ukázku příčného záhybu. Měchýř můžeme vidět na přední straně pánve (s vyhlazeným urachem procházejícím směrem k přední břišní stěně) a močovody vstupující do měchýře lze pozorovat na straně zadní. Můžeme jasně pozorovat větve vnitřní kyčelní tepny s obturátorem vycházejícím z pánve přes obturátorový otvor s doprovodnou tepnou a žílou. Kromě běžné větve, která vede do vnitřní kyčelní žíly, přes pánevní okraj prochází také doplňková obturátorová žíla. Vyhlazené pupeční tepny jsou viditelné, jak vycházejí z pánve v přední části a vystupují do přední břišní stěny.

Scarpův trojúhelník: Na pravé straně jsou svaly dna trojúhelníku otevřené. Na levé straně byly uchovány žíla, tepna a nerv a procházejí v hluboké vrstvě do tříselného vazu.

Hýžďová oblast: Pravá hýžďová oblast je otevřená po velký hýžďový sval. Lze pozorovat procházející kutánní nervy (S2-S3)/kutánní větve spodního hýžďového nervu, které se obtáčejí kolem spodní hrany velkého hýžďového svalu. Rozsáhlý počátek velkého hýžďového svalu je ihned zpozorovatelný a je viditelná jeho spodní dráha do jeho vsazení na stehenní kosti. Napínač stehenní povázky a iliotibiální trakt jsou jasně viditelné z postranního pohledu. Nalevo bylo ve velkém hýžďovém svalu vytvořeno okénko pro odhalení hlouběji ležícího středního svalu hýžďového a hruškovitého svalu. Sedací nerv stoupá v hluboké vrstvě do hruškovitého svalu a prochází povrchově do horního a spodního zdvojeného svalu, vnitřního obturátoru a čtyřhranného svalu stehenního. Dolní hýžďový nerv sousedí se sestupujícím sedacím nervem. Je možné vidět spodní nervus cluneus a perineální větev zadního kutánního nervu stehna ležící těsně nad pološlašitým svalem. Horní hýžďovou tepnu můžete pozorovat těsně nad hruškovitým svalem.

MP1770