Realistická figurína dítě s Downovým syndromem (Gwen)

Objednávacie číslo: 4124.ALSCDS001

Produkt je na objednávku. Napíšte nám na info@helago-sk.sk alebo vyplnte formulár.

Tato realistická figurína byla vytvořena podle skutečného 3D skenu těla sedmileté dívky s Downovým syndromem jménem Gwen a je určena zdravotnickým vzdělávacím zařízením po celém světě, aby usnadnila speciální a inkluzivní školení v oblasti peče o děti s Downovým syndromem.

Downův syndrom (také nazývaný trisomie 21) je genetická porucha způsobená abnormálním dělením buněk, které vede k extra genetickému materiálu z chromozomu 21. I když se projev tohoto onemocnění u jednotlivých pacientů liší, existuje několik společných fyzických rysů jako je nižší svalový tonus, menší vzrůst, mezery na prstech u nohou, oči mandlového tvaru, jediný hluboký záhyb přes střed dlaně, menší ruce a nohy – to vše je přesně znázorněno na realistické figuríně Gwen.

Realistická figurína Gwen byla vytvořena společností Lifecast Body Simulation ve spolupráci s University of Greenwich v Londýně a získala také podporu od Asociace Downova syndromu.

Figurína pomáhá nejen při vytváření povědomí o Downově syndromu a pomáhá hlavně při vzdělávání a tréninku poskytovatelů zdravotní péče a v rámci různých školení založených na simulacích.

„Gwen je první skutečně inkluzivní figurína na světě.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

• Obtížná intubace (menší otevření úst)
  • Jednoduchý příčný palmární záhyb
  • Mezera v prstech u nohou