Demonstrační monochord

Objednávacie číslo: 5401.1002959

Demonstrační zařízení k pozorování vztahu mezi výškou zvuku a délkou struny, která ho produkuje. Dále ke zkoumání vyšších harmonických tónů, které jsou tvořeny harmonickými vlnami s mezilehlými uzly a k pozorování závislosti výšky tónu na napnutí struny.

Dvě ocelové a jedna nylonová struna jsou napnuty nad ozvučnou skříňkou. Napětí dvou strun lze upravovat pomocí dolaďovacích kolíčků, zatímco napětí třetí struny můžeme měnit přidáním závaží nebo použitím siloměru na konci struny protažené kladkou. Užitná délka strun může být nastavena prostřednictvím dvou pohyblivých kobylek.

• Délka stupnice: 600 mm
  • Dílek stupnice: cm a dm
  • Rozměry rezonanční skříňky: asi 700 × 90 × 70 mm

Dodatečně vyžadováno: