A95 - Model osteoporózy

A95 - Model osteoporózy
A95 - Model osteoporózyA95 - Model osteoporózy
Množstevná jednotka:ks
58,00 Eur
Cena bez DPH
69,60 Eur
Cena s DPH
Objednávkový kód:
4004.1000182
Získate:
22 Bodov
  • Detailný popis

Pôsobivý a poučný model pre porovnanie osteoporotických a normálnych hrudných stavcov. Ideálne pre lekárske štúdie a konzultácie s pacientom.

Na modeli je zobrazený 11. a 12. hrudný stavec. Kópie sekvenčných osteoporotických hrudných stavcov s užšiu medzistavcovou platničkou sú umiestnené na ľavej strane stojana. Horný stavec je rozdelený uprostred. Magneticky pripojená polovica stavca môže byť ľahko odstránená pre ukážku reznej plochy. To umožňuje jasné zobrazenie zlomenej hornej časti stavcového tela spôsobené slinovaním, tj. poklesom kostnej látky v priebehu alebo ako výsledok osteoporózy. Degeneratívne zmeny v kosti, prejavujúce sa ako osteofyty, sú tiež identifikovateľné.

Pre poskytnutie porovnania sú na pravej strane umiestnené kópie dvoch zodpovedajúcich zdravých stavcov s medzistavcovou platničkou. Polovica horného stavcového tela je tiež magneticky pripojená a môže byť odstránená.

Každý stavcový set má tiež nálepku na stojane ukazujúcu dva 3D mikro CT obrazy získané z kostnej biopsie. Tie znázorňujú mikrostavbu osteoporotickej kosti, ktorá má nižšiu hustotu v porovnaní so zdravou kosťou.

Rozmery: 14 × 9 × 10 cm 

Hmotnosť: 200 g

Vytlačiť stránku Poslať odkaz na e-mail