MP1765 - Ľavá časť mužskej panvy s proximálnou časťou stehna

Viac o výrobku

5 424,00 Eur s DPH 4 520,00 Eur bez DPH

Nákupom získate 1 579 Bodov

Tento 3D tištěný model levé části mužské pánve a proximální části stehna (rozdělen v midsagitální rovině uprostřed a příčně přes L3/4 meziobratlovou ploténku) zobrazuje povrchové a hluboké struktury malé a velké pánve, tříslové a stehenní oblasti. V příčném řezu jsou viditelné epaxiální svaly, svaly břišní stěny (rectus abdominis, vnější a vnitřní břišní šikmé svaly, transversus abdominis), velký bederní sval a čtyřhranný sval bederní a oddělené od sebe a od povrchového tuku fasciálními vrstvami, jako jsou plášť přímého svalu a torakolumbální fascie. Velký sval bederní leží na straně od iliakální tepny a levá testikulární tepna a žíla leží na jeho povrchové ploše. Více na straně (a směrem dolů) jsou přes povrchovou plochu kyčelního svalu umístěny nervus ilioinguinalis, postranní kutánní nerv stehna a stehenní nerv.

Levá společná kyčelní tepna se rozdvojuje na úrovni spodního bodu křížové kosti na vnější a vnitřní kyčelní tepnu. Tento model nemá jasně definovanou přední a zadní oblast vnitřní kyčelní tepny; místo toho koncové tepny postupně vycházejí z vnitřní kyčelní části. Postranní tepna křížové kosti, spodní rektální tepna, spodní hýžďová tepna, vnitřní pudendální tepna, horní vezikální tepna, obturátorová tepna a pupeční tepna (která končí ve středovém pupečním vazu) jsou viditelné spojené s křížovými břišními větvemi. Spodní hýžďová a vnitřní pudendální tepna nejsou v tomto pohledu rozdvojeny a procházejí spodem přes hruškovitý sval.

Hlubokou průtažnou kyčelní tepnu a žílu můžeme vidět, jak prochází hluboko za tříslovým vazem, zatímco větve ze spodní epigastrické tepny a žil lze vidět, jak procházejí přímým svalem břišním a leží na ochranném obalu přímého svalu. Levá společná kyčelní žíla leží hluboko od levé společné kyčelní tepny; obturátorová větev a vnější kyčelní žíla byly uchovány.

Ve středové linii jsou vidět pubická symfýza a sagitální řez pánevními vnitřními strukturami: zepředu dozadu, měchýř (do nějž vede levý močovod, který prochází přes kyčelní cévy na úrovni pánevního okraje), levé semenné váčky a chámovod a konečník (obklopený vnějším análním svěračem). Dráha močovodu je viditelná ze spodního pohledu procházející přes prostatu, pánevní membránu a topořivé těleso penisu. Pod segmentovanými topořivými tělísky (corpus cavernosum a corpus spongiosum) leží šourek, u kterého byla odstraněna kůže pro odhalení parietálního serózního obalu varlete (tunica vaginalis).

Na uchované proximální části stehna byla odstraněna fascia lata pro zobrazení přechodu neurovaskulární struktury a muskulatury z pánevní oblasti. Nad tříslovým vazem bylo vyříznuto okénko pro odhalení spodní aponeurózy příčného svalu břišního. Od vnitřní oblasti po postranní oblast: stehenní žíla a tepna byly odstraněny ze stehenního pláště a zakončení femorálního nervu leží na povrchu bedrokyčelního svalu.

Velkou safénu můžete vidět, jak prochází středově přes hřebenový sval, dlouhý přitahovač a štíhlé svaly, zatímco větve femorálního nervu procházejí přes hlubokou stehenní tepnu (a. profunda femoris). U modelu můžete pozorovat svalstvo stehna s průřezem krejčovského svalu, který leží na kyčelních svalech a počátcích předních stehenních svalů (přímý sval stehenní, vastus lateralis, vastus intermedius a vastus medialis). Napínač stehenní povázky lze pozorovat, jak vstupuje do přední hranice iliotibiálního traktu, který sahá přes laterální povrch stehna. Bylo vyříznuto okénko pro odhalení vespod ležícího středního svalu hýžďového, jehož zakončení se nachází na postranní části velkého trochanteru.

MP1765

MP1765 - Ľavá časť mužskej panvy s proximálnou časťou stehna